15.01.-15.02.2009 MORE IS MORE
Kunst // Arkitektur // Super Mix
Bureau Detours, arkitektene bak blant annet Henrik Vibskov butikken i Oslo jobber med mange uttrykksformer og har nå skapt et midlertidig kontor på DogA.
Det danske kunstner- og arkitektkollektivet Bureau Detours består av en fantastisk blanding arkitekter, designere,
lyd entusiaster, lys kunstnere, anleggsgartnere og billedkunstnere.
Galleriet på DogA er nå forvandlet til et temporært og åpent kontor etter at Bureau Detours dro tilbake til Danmark for en liten stund (de kommer tilbake til 14. februar).
Med en cocktail av form, konsepter, uttrykk og materialer inviteres publikum til deltagelse og til å forme utstillingen videre inntil byrået returnerer.
Ta i bruk gallerirommets KONTORfasiliteter med bl.a. fungerende KJØKKEN (lag mat, kaffe/te og føl deg som hjemme/på jobben), praktisk WORKSHOP (tegne, bygge, sage, snekre, drille, male, lage, mekke..), KONTORPLASS med bord, internett og fargeprinter.
Kom og jobb, heng ut, gjør, lag og møt! Og det beste av alt er at det er helt gratis!
Lørdag 14.02 - Byrået returnerer! Kontorets "ansatte" er tilbake og byr på suppe og musikk det siste døgnet.
Søndag 15.02 - Demolition day! Utstillingen demonteres. Publikum inviteres til deltagelse og til å ta med en bit av utstillingen hjem.
Les mer om Bureau Detours her.
Arrangeres av Norsk Form ved Matti Lucie Arentz.
Foto: Knut Bry.