08.03. WORKSHOP I TJENESTEDESIGN

Tjenestedesign etter AT-ONE-metoden

Norsk Designråd inviterer til en heldags workshop om tjenestedesign spesielt rettet mot designbransjen. En unik mulighet til å bygge kompetanse innenfor en ny og viktig disiplin.


Fremtiden handler om tjenester, og design har en viktig rolle å spille i tjenesteinnovasjon.
Nesten 80 % av de arbeidsaktive i Norge arbeider med tjenesteyting, og det er innenfor disse næringene at økonomien vokser. Et nytt designområde har utviklet seg de siste 10 årene, populært kalt "tjenestedesign". Internasjonalt har Norge vært tidlig ute i utviklingen.

Simon Clatworthy, professor ved Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo, holder en heldags workshop der formålet er opplæring i tjenestedesign. Det gis en introduksjon til tjenestedesign og konkret opplæring i AT-ONE-metoden - en workshop-basert metode som bruker fem innfallvinkler som grunnlag for å skape nye eller forbedrede tjenester. De fem innfallsvinklene er Actors, Touchpoints, Offering, Needs, Experience. Som deltaker vil du lære om tjenesteinnovasjon ved praktisk arbeid i grupper. Kombinasjon av teori og praksis vil gjøre deg godt rustet til å initiere og delta i tjenestedesignprosjekter i etterkant.

Praktisk
Tid: Kl. 10:00 - 16:00
Arrangør: Norsk Designråd.
Arrangementet koster kr 1 350,- eks. mva. Les mer og meld deg på her.

Del Innhold